Schools Relays Orienteering Results

 at
 THORNDON PARK, ATHELSTONE


Thorndon Park and surrounding streets provided a variety of challenges, very few DNFs  and some very close results.

Congratulations to Immanuel, Blackwood HS, Pembroke and Marryatville PS on winning the Shields.

Next year the date of the Relays will be postponed to avoid clashes eg with Show Days, music commitments etc.

Primary Girls  2km
1. Marryatville PS 73.20      1.Hannah Leske 21.38  2. Eva Howat 29.14   3. Courtney Waterman 22.28
2. Pembroke          76.42     1. Emily Filmer 30.48  2. Millie Looker 25.04  3. Lucy Dillon 20.50
3. Black Forest PS 76.46     1. Georgina Juniper 24.18  2. Sally Pope 31.15   3. Joanna Robinson 21.13
4. Black Forest PS 78.07     1. Kristyan Evele 28.51   2 Rebecca Proctor 22.28  3. Jacqui Tedmanson 26.48
5. Pembroke           80.32    1. Paige Mortimer 21.52  2. Ashley Othen 26.47  3.. Amy Watson 31.53
6. East Adelaide PS 81.42    1. Erin Morely 22.01  2. Ellie McCarron 26.46  3. Stephanie Lipapas 32.55
7. Coorara PS         87.12    1. Jamie Simons 31.04  2. Jessica Harding 32.34  3. Jacquelin Frost 23.54
    Ad Hoc               87.16    1. Elise Gordon 32.30   2. Courtney Gray  33.24  3. Katie Hill 21.22
8. East Adelaide PS 95.24    1. Harriet Conrad 30.29  2. Mikaela Silvestri 19.27 3. Elena Giacomini 45.28
9. East Adelaide PS 96.21    1. Maddi Brooks 34.18  2. Sally Young 27.40  3. Claire Whittenbury 34.23
    East Adelaide PS              1. Josephine Gordic DNF 2. Rebekah Riggs 22.39  3. Melanie Fuller 26.42


Primary Boys  2km

1. Marryatville PS 50.35        1. Darcy Laete 15.50    2. Oscar Wardleworth 18.48   3. Sam Lacey 15.57
2. Black Forest PS 53.14       1. Mitch Roberts 19.27   2. Harrison Eckert 14.59   3. Daniel Doherty 53.14
3=East Adelaide PS 55.29     1.Lachlan Baer 20.13  2. Matt Reade 18.57  3. Sam Mc Leay   16.19
3= Stradbroke PS  55.29       1.Lachlan Mc Kenzie 19.19  2. Sam Bishop 20.42  3. Brodie Dobson-Keefe 15.28
5. East Adelaide PS 59.42     1. Ryan White 19.20  2. Gavin Toyama 20.19  3. Joe Zola 20.03
6. Pembroke       63.44          1. Paddy Macklin 20.30  2. Eddie Dadds 18.51  3. Michael Simpson 23.53
7. HawthorndenePS 65.55     1.Lachlan Brockbank 17.48 2. Daniel Kolman 19.21 3.Bradley Thompson 28.46
8  Pembroke       66.42         1. Julian Moschkis 19.31        2.ben Crowhurst 26.21           3. Harry Trantor 20.50
9. Black Forest PS 67.02       1. Justin Valladares 21.30  2. Ben Cleaver 17.39  3. Cameron Birrane 27.53
10. East Adelaide 68.04         1. Thomas Karunavatne 20.55  2.Julian Muller 20.19  3. Ned Sadler 26.50
11. Pembroke  70.34             1. Vincent Samaras 20.51  2. Stirling Reeves 25.55  3. Mark Lane 23.48
12. Coorara PS 71.52           1. Jakob Batchelor 18.28  2. Jonno Phan 24.56  3. Angus Lock 28.28
13. East Adelaide PS 72.18   1. Naveen  Joseph 30.55 2. Jarrad Reade 25.12  3. Jayden Mitchell 16.11
Ad Hoc  73.24                      1. Christopher Mason-Fyfe 24.24  2. Connor Fletcher 26.34  3. Daniel Bell 22.26
14. Coorara PS 74.20           1. Chris Hutchesson 21.46  2. Josh Cleveland 23.28  3. Royston Jarman 29.06
15. Black Forest PS 74.30    1. Landon Kennedy 20.46  2. Jake Schultz 26.43  3. Jack Sherwell 27.01
16. Coorara PS 77.12           1. Jackson Miller 20.54  2. Josh de Heus 32.15  3. Jai Robinson 24.03
17. Black Forest PS 92.40    1. Billy Osborne 25.22  2. Shivain Behl 41.11  3. Charlie Sharp 25.07
18. Coorara PS 102.25         1. Jack Davis 31.06   2. Jamie Pettett 40.06  3. Josh Ashton 31.13
      Linden Park PS               1. Dean Baxendale 23.23  2. Hamish McArthur DNF  3. Keith Doddridge 25.20
      East Adelaide PS             1. Jack Mathews 23.08  2. George Bouros  20.27  3. Henry Sims DNF


Junior Girls  2.7km

1. Pembroke  94.08                  1. d’Arcy Sadler 36.40  2. Phoebe Allison  35.26  3. Ellie Retallick  22.02
2. Pembroke  111.48                1. Tess Wohling 38.18  2. Edwina Williams 39.31  3. Emily Dunn 33.59
    Heathfield HS                       1. Bree Yeomans  28.57  2. Gemma Williams DNF  3.Talia Colwell 21.28
Junior Boys  2.7km

1. Pembroke   96.34                 1. Ethan Tolmachoff  27.14  2. Bryan Lim  47.54   3. Sam Ennis 21.26
2. Pembroke 111.26                 1. Vincent Zhang 38.14  2. Lachlan Symonds 39.16  3. Kieran Lindner 33.56
   St Johns                                  DNS



Senior Girls  2.9km
! Blackwood HS  73.38            1. Laura Bell 23.36   2. Emma Steviens 29.00  3. Lauren Gillis  21.02


Senior Boys  3.6km

1. Immanuel      70.26           1. Michael Schubert 24.53   2. Liam Blight  51.53  3. Brett Fisk 18.33
2. Blackwood HS  76.49      1. Bryn McComb  26.28  2. Ian Knight 26.59  3. Rory McComb 23.22
3. Underdale HS 78.43        1. Helen Mason-Fyfe 24.56   2. Brett M-F   24.39   3. Stephanie M-F 29.08
4. Unley HS     92.59           1. Jarrod Lock  37.44   2. Henry Aue  32.03  3. David Burden  23.12
    Pembroke                             DNS
    Prescott                                DNS