Pewsey Vale OY 29th June 2008 Sunday 29/06/2008 Orienteering Results
   Pl Name                         YB Club                             Time 



M21A M35A  (4)            9.5 km  245 m   24 C    

    1 John Nieuwenhoven            81 TT SA                           80:12 
    2 Wesley Dose                  87 TT SA                           90:25 
    3 Greg Morcom                  71 TJ SA                           90:52 
    4 Jason Nicolson               86 YA SA                          135:38 



W21A  (2)                 8.2 km  205 m   21 C    

    1 Susanne Casanova             76 WA SA                           72:43 
    2 Jenny Casanova               75 WA SA                           75:21 



M-20A M45A  (14)          8.2 km  205 m   21 C    

    1 Rory McComb                  91 OH SA                           73:59 
    2 Andrew McComb                58 OH SA                           80:53 
    3 Lee Merchant                 53 TJ SA                           90:37 
    4 Ian Winn                     58 OH SA                           91:55 
    5 Dave Nicolson                60 YA SA                           97:07 
    6 Tom Dose                     90 TT SA                           99:22 
    7 Phil Hazell                  60 TT SA                          102:18 
    8 Andre Scott                  60 TT SA                          104:20 
    9 Trevor Diment                61 TT SA                          106:56 
   10 Craig Colwell                57 OH SA                          107:56 
   11 Gerry Velaitis               57 YA SA                          114:55 
   12 Andrew Mogridge              89 WA SA                          119:12 

      Chris Simmons                61                                    mp 
      Simon (Andy) Capp            55 TJ SA                              mp 



W35A  (4)                 6.3 km  145 m   14 C    

    1 Amber Tomas                  81 WA SA                           53:40 
    2 Michelle Chamalaun           63 OH SA                           85:20 
    3 Lauren Gillis                89 U_OH SA                        104:21 



M-16A M21AS  (8)          6.3 km  145 m   14 C    

    1 Phil Davill                  52 TJ SA                           71:16 
    2 Luke Hazell                  93 TT SA                           73:05 
    3 Tyson Hillyard               82 TJ SA                           75:10 
    4 Benjamin Lee                 92 TJ SA                           94:25 
    5 Robin English                52 WA SA                          105:30  
    6 Darrin Smith                 72 OH SA                          106:00 
    7 Bryn McComb                  94 OH SA                          117:12 

      Christopher Davill           83 TJ SA                              mp 
      



W-20A W21AS W45A  (10)    5.4 km  105 m   11 C    

    1 Robin Uppill                 54 OH SA                           56:21 
    2 Nadia Velaitis               91 YA SA                           58:04 
    3 Evelyn Caldwell              97 U_SB SA                         66:07 
    4 Fern Tomas                   80 WA SA                           66:36 
    5 Shannon Nicolson             89 YA SA                           69:46 
    6 Erica Diment                 63 TT SA                           92:07 
    7 Ruth Nicolson                57 YA SA                          105:42 

      Stephanie Mason-Fyfe         91 TT SA                             dns 
      Rosalie Bennett              56 TT SA                             dns 
      Regina Rueter                59 WA SA                             dns 



M45+AS M55A M65A  (32)    5.4 km  105 m   11 C    

    1 Chris Faast                     NONE SA                         39:27 
    2 Heinz Leuenberger            52 OH SA                           44:52 
    3 Adrian Uppill                50 OH SA                           46:30 
    4 Rob Tucker                   47 YA SA                           46:38 
    5 Grant Henwood                52 TJ SA                           49:16 
    6 Robert Smith                 46 TT SA                           49:21 
    7 John Williams                43 TJ SA                           51:20 
    8 Peter Mayer                  47 YA SA                           53:24 
    9 Doug McMurray                46 YA SA                           58:02 
   10 Frank Tomas                  41 WA SA                           58:19 
   11 Clive Arthur                 48 U_TT SA                         59:50 
   12 John Sennett                 50 U_TT SA                         60:04 
   13 Peter Ashforth               52 WA SA                           62:00 
   14 David Tilbrook               45 OH SA                           62:30 
   15 George Reeves                36 TT SA                           63:26 
   16 Phil Stoeckel                51 WA SA                           65:23 
   17 Garry Harris                 52 TJ SA                           66:11 
   18 Stuart Lane                  39 OH SA                           67:24 
   19 Ken Fisher                   53 YA SA                           69:54 
   20 Peter Kreminski              41 WA SA                           70:46 
   21 Harry Waterhouse             50 TJ SA                           71:20 
   22 Jim Rathjen                  43 WA SA                           72:47 
   23 Douglas Lee                  58 TJ SA                           73:31 
   24 John Such                    42 OH SA                           80:06 
   25 Vern Hembrow                 47 OH SA                           87:15 
   26 Al Sankauskas                51 OH SA                           91:20 
   27 Michael Bowman               59 OH SA                           97:16 
   28 Tony Ekkelboom               42 U_TJ SA                        105:43 
   29 Robert Hillyard              45 TJ SA                          113:05 
   30 Ian Smith                    40 U_TT SA                        115:28 

      Mike Hicks                   39 TT SA                              mp 
     


W16A 45AS 55A 65A75A  (15 3.9 km  85 m   8 C      

    1 Helen Mason-Fyfe             92 TT SA                           37:47 
    2 Teri McComb                  58 OH SA                           52:13 
    3 Rebecca Hatcher              83 TJ SA                           53:13 
    4 Janet Davill                 53 TJ SA                           57:58 
    5 Zita Sankauskas              53 OH SA                           61:33 
    6 Jennifer Kennedy             46 TT SA                           62:46 
    7 Carolyn Strong               56 TT SA                           65:31 
    8 Sue Merchant                 52 TJ SA                           66:10 
    9 Anna Hazell                  63 TT SA                           68:01 
   10 Helen Smith                  42 TT SA                           68:30 
   11 Ann Nolan                    44 TJ SA                           76:33 
   12 Pat Velaitis                 54 YA SA                           86:33 
   13 Rae Harris                   27 WA SA                          106:23 

     


M75A  (4)                 3.9 km  85 m   8 C      

    1 David Baker                                                     44:47 
    2 Ron Larsson                  29 TT SA                           57:52 
    3 Aaron Maddison               75 OH SA                           58:03 

      Dean Fyfe                    71 TT SA                              mp 



Groups Course 5  (2)      3.9 km  85 m   8 C      

    1 Colin Dodd                   49 OH SA                           62:30 
    2 Paul & Alexander Van de lo      OH SA                           74:43 



Course 6 Female  (2)      4.4 km  105 m   13 C    

    1 Chris & Anne Thompson                                           66:04 
    2 Ali Roush                       TJ SA                           78:00 



M-14A MOpenB MJunB  (7)   4.4 km  105 m   13 C    

    1 Brodie Dobson-Keefe          95 YA SA                           53:42 
    2 Peter Roush                     TJ SA                           54:30 
    3 Mike Round                   48 TT SA                           61:32 
    4 Oscar Wardleworth               U_TT SA                         81:18 
    5 Henry Hazell                 91 TT SA                           87:57 
    6 Kevin Brook                                                    100:00 
    7 Ethan Zhaou                     TT SA                          148:58 



Groups Course 6  (1)      4.4 km  105 m   13 C    

    1 chris & james break & kerm      TJ SA                           78:13 



W-14A WOpenB WJunB  (10)  3.3 km  95 m   11 C     

    1 Robyn Dose                   60 TT SA                           43:20 
    2 Carol Such                   46 OH SA                           46:47 
    3 Margrit Leuenberger          58 OH SA                           47:23 
    4 Sue Bament                   50 OH SA                           52:36 
    5 Alanna Heintke                  TT SA                           55:46 
    6 Kazi Rees                       NONE SA                         80:13 
    7 Melissa Smith                76 OH SA                           87:20 
    8 Laura R Bell                    YA SA                           88:16 

      amelia & chris adams & cap      TJ SA                              mp 
      


Course 7 Male  (1)        3.3 km  95 m   11 C     

      Delwyn McInnes                  TJ SA                              mp 



Groups Course 7  (2)      3.3 km  95 m   11 C     

    1 Carmen Da Silva & Iggy          TJ SA                           43:20 

      Georgie + 1 Stuart              TT SA                             dns 



W-12A  (2)                2.5 km  75 m   10 C     

    1 Hannah Bourne                96 TT SA                           39:03 
    2 Caroline Barnett             92 TT SA                           60:52