Narrinyeri Hills OYSunday 11/05/2008 1:42 PM
Orienteering Results

   Pl Name                       Club                    Time 



1F  (1)              9.8 km  240 m   21 C  

    1 Jenny Casanova             WA SA                1:28:13 



M21A,M35A  (5)       9.8 km  240 m   21 C  

    1 John Nieuwenhoven          TT SA                1:26:06 
    2 Brett Merchant             TJ SA                1:32:42 
    3 Stephen Dose               TT SA                1:33:02 
    4 Tom Dose                   TT SA                1:47:18 
    5 Jason Nicolson             U_YA SA              1:50:38 



W21A  (1)            8.4 km  215 m   18 C  

    1 Susanne Casanova           WA SA                1:08:22 



M-20A, M45A  (12)    8.4 km  215 m   18 C  

    1 Phil Hazell                TT SA                1:30:17 
    2 Simon (Andy) Capp          TJ SA                1:36:20 
    3 Nigel Dobson-Keefe         U_YA SA              1:39:51 
    4 Dave Nicolson              U_YA SA              1:40:02 
    5 Rory McComb                OH SA                1:42:22 
    6 Andre Scott                TT SA                1:44:02 
    7 Andrew McComb              OH SA                1:53:44 
    8 Ian Winn                   OH SA                1:55:28 
    9 Gerry Velaitis             YA SA                2:04:31 
   10 Michael Kreminski          WA SA                2:58:36 

      Andrew Mogridge            WA SA                     mp 
      Craig Colwell              OH SA                     mp 



W35A  (3)            6.9 km  180 m   16 C  

    1 Vanessa Round              TT SA                  58:26 
    2 Lauren Gillis              U_OH SA              1:37:16 
    3 Zara Soden                 OH SA                1:46:28 



M-16A, M21AS  (7)    6.9 km  180 m   16 C  

    1 James Lithgow              TT SA                1:06:53 
    2 Antony Radford             TT SA                1:18:25 
    3 Riordan Dose               TT SA                1:33:08 
    4 Tony Wiskich               OH SA                1:41:40 
    5 Darrin Smith               OH SA                1:46:57 
    6 Chris Simmons              U_WA SA              1:50:52 

      Tyson Hillyard             TJ SA                     mp 



W-20A, W21AS,W45A  ( 5.1 km  120 m   15 C  

    1 Robin Uppill               OH SA                1:02:28 
    2 Shannon Nicolson           U_YA SA              1:06:12 
    3 Michelle Chamalaun         OH SA                1:14:43 
    4 Evelyn Colwell             OH SA                1:27:56 
    5 Fern Tomas                 WA SA                1:36:37 
    6 Ruth Nicolson              U_YA SA              2:19:05 

      Alison Radford             TT SA                     mp 



M55A, M65A  (25)     5.1 km  120 m   15 C  

    1 Rob Tucker                 U_YA SA                47:06 
    2 Lee Merchant               TJ SA                  50:10 
    3 Paul Hoopmann              TJ SA                  53:00 
    4 Robert Smith               TT SA                  56:45 
    5 Heinz Leuenberger          OH SA                1:02:38 
    6 Clive Arthur               U_TT SA              1:04:51 
    7 Doug McMurray              YA SA                1:05:48 
    8 Peter Ashforth             WA SA                1:11:05 
    9 Tom Bullock                WA SA                1:11:58 
   10 John Lyon                  TT SA                1:16:41 
   11 Garry Harris               TJ SA                1:21:35 
   12 Phil Stoeckel              WA SA                1:22:25 
   13 David Tilbrook             OH SA                1:23:31 
   14 Peter Kreminski            WA SA                1:26:04 
   15 Michael Bowman             OH SA                1:31:50 
   16 Harry Waterhouse           TJ SA                1:31:54 
   17 John Williams              TJ SA                1:33:17 
   18 Anthony Rathjen            U_WA SA              1:34:10 
   19 Hermann Frank              TT SA                1:39:19 
   20 Ken Thompson               TT SA                1:41:46 
   21 Jim Rathjen                WA SA                1:49:07 
   22 John Such                  OH SA                1:51:24 
   23 Peter Lazic                                     1:53:23 
   24 Allan Andersen             WA SA                1:53:48 
   25 Mike Hicks                 TT SA                2:07:08 



W16A,W55A, W65A,W75A 3.8 km  85 m   12 C   

    1 Nadia Velaitis             YA SA                  51:59 
    2 Lexie Ashforth             WA SA                  52:37 
    3 Helen Smith                TT SA                1:11:09 
    4 Jeffa Lyon                 TT SA                1:20:15 
    5 Jennie Bourne              OH SA                1:25:18 
    6 Anna Hazell                TT SA                1:31:32 
    7 Rae Harris                 WA SA                1:33:26 
    8 Paula Ashforth             WA SA                1:37:31 
    9 Pat Velaitis               YA SA                1:56:17 

      Ann Nolan                  TJ SA                     mp 
      Fiorella Pahor             TT SA                     mp 



M75A  (3)            3.8 km  85 m   12 C   

    1 Luke Hazell                TT SA                1:23:39 
    2 Bill Catchpoole            YA SA                1:25:36 
    3 Ian Smith                  U_TT SA              2:20:18 



M14A,MOpenB  (4)     4.5 km  100 m   11 C  

      John Sennett               U_TT SA                     
      Bill Cumpston              OH SA                       
      Brodie Dobson-Keefe        U_YA SA                    
      Kingsley Valladares        NONE SA                   mp 



W14A,WOpenB  (2)     3.5 km  85 m   12 C   

    1 Robyn Dose                 TT SA                1:13:59 
    2 Carol Such                 OH SA                1:47:14 



7M  (2)              3.5 km  85 m   12 C   

      Lazarus DeOliviera         U_TT SA                   mp 
      Justin Valladares          YA SA                     mp 



W12A  (3)            2.5 km  45 m   12 C   

    1 Hayley Valladares          NONE SA                42:57 
    2 Katie hill                 TJ SA                  43:15 
    3 Melissa Smith              OH SA                  50:19 



M12A  (3)            2.5 km  45 m   12 C   

    1 Lazarus De Oliviera        TT SA                  35:58 
    2 John Kingsmill             NONE SA                   
     
	Alexander DeOliviera       U_TT SA                   mp 



M10  (1)             1.8 km  35 m   8 C    

    1 Alexander De Oliviera      TT SA                  25:48