Keynes Gap Sunday. 24 August 2008 Sunday 24/08/2008 Results

Course setters/organisers Ruhi Afnan and David Nicolson 
included a mix of the previous evenings night champs 
controls to efficiently set the following mornings event.  
Thanks to all the Yalangans who came to help. Special thanks to principal Landowners Phil Martin and Bruce Verrall for allowing us to once again explore their rocky landscapes east of Eden.
   Pl   Stno Name                   Club                 Time 

Course 1 Female  (1)      7.0 km   0 C            


    1        Jenny Casanova         WA SA               58:23 



Course 1 Male  (8)        7.0 km   0 C            

    1        Simon Uppill           OH SA               36:30 
    2        Brett Merchant         TJ SA               56:52 
    3        Rory McComb            OH SA               58:44 
    4        Andrew McComb          OH SA               59:34 
    5        Lee Merchant           TJ SA               59:38 
    6        John Nieuwenhoven      TT SA               73:32 
    7        Heinz Leuenberger      OH SA               73:53 
    8        Phil Davill            TJ SA               75:38 



Course 2 Female  (4)      6.4 km   0 C            

    1        Fern Tomas             WA SA               78:18 
    2        Evelyn Colwell         OH SA               81:00 
    3        Regina Rueter          WA SA               94:29 
    4        Erica Diment           TT SA               99:13 



Course 2 Male  (10)       6.4 km   0 C            

    1        Adrian Uppill          OH SA               51:42 
    2        Phil Hazell            TT SA               56:28 
    3        Luke Hazell            TT SA               60:21 
    4        Steve Sullivan         YA SA               60:50 
    5        Gerry Velaitis         YA SA               61:51 
    6        Craig Colwell          OH SA               62:42 
    7        Ian Winn               OH SA               70:00 
    8        Trevor Diment          TT SA               81:31 
    9        Frank Tomas            WA SA               87:02 
   10        Peter Kreminski        WA SA               87:14 



Course 3 Female  (11)     5.5 km   0 C            

    1        Susanne Casanova       WA SA               36:02 
    2        Robin Uppill           OH SA               48:13 
    3        Shannon Nicolson       YA SA               56:01 
    4        Helen Mason-Fyfe       TT SA               56:23 
    5        Nadia Velaitis         YA SA               57:43 
    6        Stephanie Mason-Fyfe   TT SA               63:16 
    7        Claire Davill          TJ SA               65:34 
    8        Rebecca Hatcher        TJ SA               69:54 
    9        Carolyn Strong         TT SA               85:24 
   10        Zita Sankauskas        OH SA              103:48 
   11        Ruth Nicolson          YA SA              118:10 



Course 3 Male  (21)       5.5 km   0 C            

    1        Troy Merchant          TJ SA               44:34 
    2        Jason Nicolson         YA SA               46:45 
    3        Benjamin Lee           TJ SA               51:22 
    4        Tom Bullock            WA SA               52:11 
    5        Peter Mayer            YA SA               54:04 
    6        Tyson Hillyard         TJ SA               54:34 
    7        Douglas Lee            TJ SA               55:48 
    8        Garry Harris           TJ SA               56:07 
    9        Harry Waterhouse       TJ SA               56:47 
   10        George Reeves          TT SA               58:48 
   11        David Baker            NONE SA             62:13 
   12        Doug McMurray          YA SA               62:57 
   13        Ken Thompson           TT SA               64:58 
   14        Christopher Davill     TJ SA               80:41 
   15        Richard Ramsay                             82:11 
   16        Ken Clarke             TJ SA               83:59 
   17        Darrin Smith           OH SA               85:20 
   18        Anthony Rathjen        WA SA               98:26 
   19        Al Sankauskas          OH SA              103:39 
   20        Tim Vogt               TT SA              106:49 
   21        Ed Lowrey                                 125:11 



Course 4 Female  (8)      4.6 km   0 C            

    1        Janet Davill           TJ SA               54:40 
    2        Sandra Afnan           YA SA               62:21 
    3        Jennifer Kennedy       TT SA               75:23 
    4        Carol Such             OH SA               81:43 
    5        Annette Orien                              84:25 
    6        Jeanette Paterson      TT SA               88:59 
    7        Rosalie Bennett        TT SA              124:48 
    8        Laura Bell             YA SA              129:22 



Course 4 Male  (10)       4.6 km   0 C            

    1        Hugh Calvey            TJ SA               46:47 
    2        Ken Fisher             YA SA               52:16 
    3        Doug Fotheringham      YA SA               55:46 
    4        Geoff Bennett          TT SA               65:08 
    5        Robert Hillyard        TJ SA               74:16 
    6        John Such              OH SA               78:52 
    7        Kevin Murphy           TT SA               85:18 
    8        Tom Smallwood          NONE SA             87:37 

             Nicolas Finch          OH SA                 dnf 
             Bruce Enting                                 dnf 



Course 5 Female  (4)      3.7 km   0 C            

    1        Janelle White          NONE SA             48:24 
    2        Katie Hill                                 56:24 
    3        Jan Hillyard           TJ SA               84:46 
    4        Rae Harris             WA SA               87:50 



Course 5 Male  (4)        3.7 km   0 C            

    1        K and S Livingstone                        59:40 
    2        David Law              TT SA               70:36 
    3        Charles Walker         NONE SA             77:56 
    4        Mike Hicks             TT SA               99:06 



Course 6 Male  (1)        2.0 km   0 C            

    1        Aiden Sullivan         YA SA               14:38