Bonython Park 19th July 2008 Saturday 19/07/2008 Orienteering Results
   Pl Name                       Club                             Time 



Course 1 Male  (10)       5.8 km            

    1 Brown Cameron              NONE SA                         33:12 
    2 Leuenberger Heinz          OH SA                           33:27 
    3 Dobson-Keefe Nigel         YA SA                           34:35 
    4 Mogridge Andrew            WA SA                           36:15 
    5 Allen Morris               NONE SA                         36:50 
    6 Valladares Kingsley        NONE SA                         39:28 
    7 Vaughan Lewis              OH SA                           42:18 
    8 Knight Ian                 WA SA                           42:58 
    9 Reeves George              TT SA                           45:43 
   10 Andersen Allan             WA SA                           63:00 



Course 2 Female  (5)      3.6 km             

    1 Velaitis Nadia             YA SA                           31:10 
    2 Uppill Robin               OH SA                           31:20 
    3 Reueter Regina             WA SA                           39:40 
    4 Strong Carolyn             TT SA                           41:38 
    5 Leuenberger Margrit        OH SA                           51:23 



Course 2 Male  (15)       3.6 km             

    1 Nieuwenhoven John          TT SA                           18:46 
    2 Schubert Michael           NONE SA                         24:00 
    3 Mogridge Andrew            WA SA                           24:54 
    4 Bennett Dion               TT SA                           26:55 
    5 Calvey Hugh                NONE SA                         27:38 
    6 Knight Ian                 WA SA                           30:00 
    7 Diment Trevor              TT SA                           32:45 
    8 Thompson Ken               TT SA                           35:08 
    9 Kreminski Peter            WA SA                           35:20 
   10 Stoeckel Phil              WA SA                           39:08 
   11 Valladares Justin          YA SA                           44:50 
   12 Wardleworth Oscar          NONE SA                         48:10 
   13 Such John                  OH SA                           48:30 
   14 Vaughan Tom                OH SA                           51:02 
   15 de Oliveira Lazarus        TT SA                           52:10 



Course 2 Groups  (1)      3.6 km              

    1 Such Nicole&Carol          OH SA                           47:15 



Course 3 Female  (5)      2.3 km              

    1 Uppill Robin               OH SA                           18:20 
    2 Hill Katie                 NONE SA                         30:24 
    3 Nolan Ann                  TJ SA                           38:19 
    4 Robinson Joanna            NONE SA                         42:30 
    5 Intveld Marielle           NONE SA                         65:15 



Course 3 Male  (6)        2.3 km             

    1 Mayer Peter                YA SA                           17:43 
    2 Dobson-Keefe Brodie        YA SA                           22:30 
    3 Mason-Fyfe Christopher     TT SA                           42:00 
    4 Stead Brady                YA SA                           43:45 
    5 Law David                  TT SA                           52:40 
    6 de Oliveira Alexander      TT SA                           77:35 



Course 3 Groups  (6)      2.3 km             

    1 Perri Mac & Jessie         NONE SA                         29:35 
    2 Coleman-Jones Jesse & Call NONE SA                         32:04 
    3 Cathro Camilla &Alfred     NONE SA                         35:15 
    4 Vaughan Anna & Christine   NONE SA                         49:04 
    5 Smith Darren,Mel,Caleb     OH SA                           54:42 
    6 Chapman/Hussey Brooke&Mika OH SA                           60:45 



Course 4 Female  (1)      2.0 km              

    1 Norris Karen               NONE SA                         34:00 



Course 4 Male  (3)        2.0 km              

    1 Goodwin Fraser             WA SA                           27:46 
    2 Bauer Jason                WA SA                           33:18 
    3 Wearing Max                WA SA                           35:45 



Course 4 Groups  (3)      2.0 km             

    1 Coleman-Jones Callum&Jesse WA SA                           20:40 
    2 Perri Mac & Jed            WA SA                           23:00 

      Chapman Jason&Tara         OH SA                           5 controls