Flinders Ranges BadgeSunday 8/06/2008 Orienteering Results
   Pl Name                     Club                    Time 



M-10  (1)      2.0 km  30 m   10 C         

    1 Trent Crebbin            YA SA                  14:06 



M-14A  (3)     4.6 km  65 m   11 C         

    1 Brodie Dobson-Keefe      YA SA                  55:17 
    2 Oscar Wardleworth        None AU               120:49 

      Christopher Mason-Fyfe   TT SA                     mp 



M-16A  (4)     7.3 km  150 m   13 C        

    1 Riordan Dose             TT SA                  60:31 
    2 Benjamin Lee             TJ SA                  68:15 
    3 Bryn McComb              OH SA                  85:33 
    4 Luke Hazell              TT SA                 125:13 



M17-20A  (3)   11.7 km  250 m   17 C       

    1 Rory McComb              OH SA                  90:14 
    2 Tom Dose                 TT SA                  94:43 
    3 Andrew Mogridge          WA SA                 151:56 



M21A  (4)      13.9 km  265 m   21 C       

    1 John Nieuwenhoven        TT SA                  89:24 
    2 Brett Merchant           TJ SA                 101:58 
    3 Greg Morcom              TJ SA                 101:59 

      Stephen Dose             TT SA                    dns 



M21AS  (5)     6.0 km  145 m   12 C        

    1 Christopher Davill       TJ SA                  60:29 
    2 Ken Clarke               TJ SA                  69:24 
    3 Darrin Smith             OH SA                  76:26 
    4 Dean Fyfe                TT S                  113:43 

      Aaron Maddison           OH SA                    dns 



MOpenB  (5)    4.6 km  65 m   11 C         

    1 Bryn Soden               OH SA                  76:31 
    2 John Sennett             TT SA                  81:23 
    3 Susi Hemmerle            None AU                89:26 
    4 Mark Brockhurst          SB SA                 106:14 
    5 Henry Hazell             TT SA                 112:24 



M35A  (2)      11.7 km  250 m   17 C       

    1 John Soden               OH SA                 166:16 
    2 Daryl Crebbin            YA SA                 175:09 



M45A  (12)     8.4 km  150 m   13 C        

    1 Antony Radford           TT SA                  60:07 
    2 Andrew McComb            OH SA                  62:47 
    3 Phil Hazell              TT SA                  65:09 
    4 Nigel Dobson-Keefe       YA SA                  73:45 
    5 Steve Hicks              U_TT SA                75:02 
    6 Michael Burt             RR A                   76:26 
    7 Simon (Andy) Capp        TJ SA                  80:25 
    8 Trevor Diment            TT SA                  89:56 
    9 Craig Colwell            OH SA                  91:15 
   10 David Medlin             SB SA                  98:47 
   11 Gerry Velaitis           YA SA                 126:11 

      Ian Winn                 OH SA                     mp 



M45-54AS  (3)  4.6 km  115 m   9 C         

    1 Darryl Fulton            SB SA                  46:02 
    2 Douglas Lee              TJ SA                  74:57 
    3 Michael Bowman           OH SA                  94:05 



M45+B  (1)     3.3 km  55 m   9 C          

      Maarten Nieuwenhoven     TT SA                    dns 



M55A  (22)     7.3 km  150 m   13 C        

    1 Adrian Uppill            OH SA                  51:32 
    2 Paul Hoopmann            TJ SA                  53:34 
    3 Greg Rowberry            WA S                   56:43 
    4 Vincent Loye             OH SA                  59:28 
    5 Peter Mayer              YA SA                  60:33 
    6 Lee Merchant             TJ SA                  60:47 
    7 Tom Bullock              WA SA                  62:20 
    8 Robert Smith             TT SA                  62:26 
    9 Heinz Leuenberger        OH SA                  65:39 
   10 Peter Ashforth           WA SA                  71:15 
   11 Doug McMurray            YA SA                  71:24 
   12 Brian Ashton             LI SA                  76:23 
   13 Ken Fisher               YA SA                  85:00 
   14 Adrian Watson            SB SA                  89:06 
   15 David Tilbrook           OH SA                 105:38 
   16 Phil Stoeckel            WA SA                 108:33 
   17 Rob Tucker               YA SA                 113:24 
   18 Barry Wheeler            TT SA                 113:26 
   19 Robert Hillyard          TJ SA                 174:34 
   20 Marc Turner              TJ SA                 174:36 

      Harry Waterhouse         TJ SA                    dns 
      David Winters            LI SA                    dns 



M55+AS  (6)    4.0 km  95 m   9 C          

    1 Al Sankauskas            OH SA                  41:24 
    2 Garry Harris             TJ SA                  46:57 
    3 Ken Thompson             TT SA                  54:11 
    4 John Brockhurst          SB SA                  84:09 
    5 John Paterson            SB SA                 122:33 

      Colin Dodd               OH SA                    dns 



M65A  (7)      6.0 km  145 m   12 C        

    1 Frank Tomas              WA SA                  65:11 
    2 Jim Rathjen              WA SA                  70:42 
    3 Peter Kreminski          WA SA                  74:30 
    4 Peter Cutten             WA SA                  76:30 
    5 Gil Hollamby             TT SA                  83:03 
    6 Mike Hicks               TT SA                 106:36 
    7 John Such                OH SA                 138:51 



M75A  (1)      4.6 km  115 m   9 C         

    1 Ron Larsson              TT SA                  68:49 



W-12A  (1)     2.3 km  30 m   11 C         

    1 Georgia Hicks            U_TT SA                26:42 



W-14B  (1)     2.3 km  30 m   11 C         

    1 Liana Crebbin            YA SA                  32:59 



W-16A  (1)     4.6 km  115 m   9 C         

    1 Helen Mason-Fyfe         TT SA                  65:43 



W17-20A  (2)   7.3 km  150 m   13 C        

    1 Lauren Gillis            OH SA                  92:48 

      Stephanie Mason-Fyfe     TT SA                     mp 



W21A  (2)      11.7 km  250 m   17 C       

    1 Susanne Casanova         WA SA                  72:23 
    2 Vanessa Round            TT SA                  82:55 



W21AS  (7)     5.5 km  140 m   12 C        

    1 Amber Tomas              WA SA                  38:53 
    2 Claire Davill            TJ SA                  55:01 
    3 Fern Tomas               WA SA                  59:10 
    4 Nicole Such              OH SA                  73:26 
    5 Rebecca Hatcher          TJ SA                  76:28 
    6 Amy Ide                  LI SA                  86:08 

      Julie Crebbin            YA SA                     mp 



WOpenB  (4)    3.3 km  55 m   9 C          

    1 Sarah Brockhurst         SB SA                  57:34 
    2 Robyn Dose               TT SA                  62:03 

      Melissa Smith            OH SA                     mp 
      Eleanor Wardleworth      None AU                   mp 



W35A  (2)      8.4 km  150 m   13 C        

    1 Michelle Chamalaun       OH SA                 101:17 
    2 Zara Soden               OH SA                 120:01 



W45A  (5)      6.0 km  145 m   12 C        

    1 Robin Uppill             OH SA                  60:40 
    2 Evelyn Colwell           OH SA                  74:58 
    3 Regina Reuter            WA SA                 119:30 
    4 Erica Diment             TT SA                 125:49 

      Anna Hazell              TT SA                     mp 



W45-54AS  (2)  4.0 km  95 m   9 C          

    1 Teri McComb              OH SA                  47:06 

      Paula Ashforth           WA SA                    dns 



W45+B  (3)     3.3 km  55 m   9 C          

    1 Carol Such               OH SA                  54:45 
    2 Christine Franklin       TJ SA                  68:42 
    3 Sue Bament               OH SA                  73:21 



W55A  (5)      5.5 km  140 m   12 C        

    1 Alison Radford           TT SA                  72:02 
    2 Janet Davill             TJ SA                  77:54 
    3 Jennie Bourne            OH SA                  79:08 
    4 Jeanette Paterson        TT SA                 134:15 
    5 Sue Merchant             TJ SA                 164:22 



W55+AS  (3)    4.0 km  95 m   9 C          

    1 Zita Sankauskas          OH SA                  78:14 
    2 Ann Nolan                TJ SA                  81:49 

      Sheryl Winters           LI SA                    dns 



W65A  (3)      4.6 km  115 m   9 C         

    1 Helen Smith              TT SA                  67:03 
    2 Margaret Northcote       TT SA                 101:21 
    3 Robyn Cutten             WA SA                 102:47 



Course 11  (1) 2.3 km  30 m   11 C         

    1 Cathy Cameron                                   30:40