Mt Pleasant 25th May 2008Sunday 25/05/2008 Orienteering Results
   Pl Name                                                 YB Club          Time 



Course 1 Female 9.2 km  220 m 

    1 Casanova, Susanne                                    76 WA SA        64:08 
    2 Round, Vanessa                                       87 TT SA        76:48 



Course 1 Male   9.2 km  220 m 

    1 McComb, Andrew                                       58 OH SA        92:45 
    2 McComb, Rory                                         91 OH SA        98:05 



Course 2 Male   7.4 km  140 m 

    1 Nieuwenhoven, John                                   81 TT SA        50:57 
    2 Merchant, Lee                                        53 TJ SA        51:21 
    3 Hoopmann, Paul                                       49 TJ SA        60:36 
    4 Hazell, Phil                                         60 TT SA        62:42 
    5 Scott, Andre                                         60 TT SA        63:30 
    6 Slattery, Andrew                                     86 TT SA        66:21 
    7 Venning, Shane                                       72 YA SA        66:26 
    8 Sullivan, Steve                                      64 YA SA        67:36 
    9 Colwell, Craig                                       57 OH SA        68:22 
   10 Davill, Phil                                         52 TJ SA        68:48 
   11 Velaitis, Gerry                                      57 YA SA        70:27 
   12 Wiskich, Tony                                           NONE SA      73:43 
   13 Mogridge, Andrew                                     89 WA SA        78:27 
   14 Dobson-Keefe, Nigel                                  63 YA SA        80:21 
   15 Coull, Morgan                                           NONE SA      86:59 

      Radford, Antony                                      48 TT SA           mp 



Course 3 Female 6.0 km  110 m 

    1 Tomas, Amber                                            WA SA        39:35 
    2 Mason-Fyfe, Helen                                    92 TT SA        61:50 
    3 Tomas, Fern                                          87 WA SA        63:34 
    4 Davill, Janet                                        53 TJ SA        79:10 
    5 Bennett, Rosalie                                     56 TT SA       114:59 
    6 Colwell, Evelyn                                      58 OH SA       115:57 

      Gillis, Lauren                                       89 OH SA           mp 



Course 3 Male   6.0 km  110 m 

    1 Tomas, Frank                                         41 WA SA        57:49 
    2 Arthur, Clive                                        48 TT SA      60:46 
    3 McComb, Bryn                                         94 OH SA        62:18 
    4 Diment, Trevor                                       61 TT SA        63:23 
    5 Knight, Ian                                             NONE SA      63:38 
    6 Tilbrook, David                                      45 OH SA        67:21 
    7 Ashforth, Peter                                      52 WA SA        71:12 
    8 Cutten, Peter                                        37 WA SA        71:37 
    9 Capp, Simon (Andy)                                   55 TJ SA        72:25 
   10 Kreminski, Peter                                     41 WA SA        72:42 
   11 McMurray, Doug                                       46 YA SA        73:19 
   12 Mayer, Peter                                         47 YA SA        76:10 
   13 Lee, Douglas                                         58 TJ SA        77:23 
   14 Langsford, Steven                                    85 NONE SA      78:31 
   15 Bennett, Geoff                                       54 TT SA        78:54 
   16 Langsford, Simon                                     55 NONE SA      82:33 
   17 Lee, Benjamin                                        92 TJ SA        82:46 
   18 English, Robin                                       52 WA SA        97:48 
   19 Thompson, Ken                                        45 TT SA       101:45 
   20 Waterhouse, Harry                                    50 TJ SA       102:37 
   21 Lazic, Peter                                         84 LI SA       113:00 
   22 Hillyard, Robert                                     45 TJ SA       117:15 



Course 4 Female 3.6 km  60 m  

    1 Radford, Alison                                      51 TT SA        43:32 
    2 Davill, Claire                                       79 TJ SA        51:16 
    3 Hatcher, Rebecca                                     83 TJ SA        51:24 
    4 Rueter, Regina                                       59 WA SA        59:47 
    5 Kennedy, Jennifer                                    46 TT SA        65:39 
    6 Mason-Fyfe, Stephanie                                91 TT SA        70:36 
    7 Nicolson, Ruth                                       57 YA SA        73:38 
    8 Strong, Carolyn                                      56 TT SA        81:38 
    9 Cutten, Robyn                                        37 WA SA       100:32 
   10 Jenkins, Joan                                        32 OH SA       127:48 

      McComb, Teri                                         58 OH SA          dnf 



Course 4 Male   3.6 km  60 m  

    1 Davill, Christopher                                  83 TJ SA        36:15 
    2 Hicks, Steve                                         62 U_TT SA      44:57 
    3 Harris, Garry                                        52 TJ SA        49:28 
    4 Clarke, Ken                                          77 TJ SA        53:11 
    5 Hollamby, Gil                                        39 TT SA        57:39 
    6 Rathjen, Jim                                         43 WA SA        59:30 
    7 Such, John                                           42 OH SA        60:52 
    8 Murphy, Kevin                                        48 TT SA        62:44 
    9 Larsson, Ron                                         29 TT SA        69:26 
   10 Dodd, Colin                                          49 OH SA        70:58 
   11 Hazell, Luke                                         93 TT SA        74:35 
   12 Andersen, Allan                                      35 WA SA        75:31 
   13 Maddison, Aaron                                      75 OH SA        83:54 
   14 Turner, Marc                                         46 TJ SA        88:08 
   15 Harris, Eric                                         60 TT SA       115:42 
   16 Hicks, Mike                                          39 TT SA       116:23 

      Frank, Hermann                                       50 TT SA          dns 



Course 4 Groups 3.6 km  60 m  

    1 Smith + 1, Bradley                                      NONE SA      73:43 
    2 Loller, Brett + 1                                       TT SA        87:36 



Course 5 Female 4.1 km  90 m  

    1 Dodsworth, Jill                                      48 YA SA        59:01 
    2 Telfer, Susan                                        54 OH SA        67:08 
    3 Such, Carol                                             OH SA        77:03 
    4 Frodsham, Anne                                          NONE SA      79:55 
    5 Bament, Sue                                          50 OH SA        81:47 
    6 Zeidan, Nina                                            NONE SA      87:42 
    7 Phiddian, Ellen                                         NONE SA      98:14 



Course 5 Male   4.1 km  90 m  

    1 Valladares, Kingsley                                    NONE SA      52:59 
    2 Sennett, John                                        50 TT SA        55:45 
    3 Stoeckel, Phil                                       51 WA SA        56:12 
    4 Deoliveira, Lazarus                                     NONE SA      76:36 
    5 Dodsworth, Ashley                                    48 YA SA        91:32 
    6 Zhao, Ethan                                             NONE SA     194:18 



Course 5 Groups 4.1 km  90 m  

    1 Van der Loo, Paul + Alexander                           TJ SA      71:20 
    2 Unley High (3), Kendall,Lucy,Chr                        TJ SA      92:23 
    3 Roush + 2, Peter                                        TT SA       118:20 
    4 Unley High, Chris + Amelia                              TJ  SA     121:50 
    5 ?, Garry, Alama                                         NONE SA     125:26 
    6 Lloyd, Ferranto, Kristin +4                             NONE SA     131:28 



Course 6 Female 3.2 km  70 m  

    1 Langsford, Anne                                      55 NONE SA      42:32 
    2 Bell, Laura                                          62 YA SA        64:25 
    3 Hill, Katie                                             NONE SA      71:01 



Course 6 Male   3.2 km  70 m  

    1 Valladares, Justin + 1                                  NONE SA      30:10 



Course 6 Groups 3.2 km  70 m  

    1 Wells/Thomas                                            NONE SA      51:41 
    2 Hicks, Jemma +2                                      96 U_TT SA      69:31 
    3 Smith + 2, Darrin                                    72 OH SA        84:04 
    4 Wallwork, N. + 3                                        NONE SA      89:35 
    5 Wilks + 5, Toby                                         NONE SA      92:57 
    6 Kingsmill, John + 3                                     NONE SA     113:13 



Course 7 Female 2.5 km  60 m  

    1 Valladares, Hayley                                      NONE SA      30:04 
    2 Nolan, Ann                                           44 TJ SA        72:43 
    3 Northcote, Margaret                                  41 TT SA        88:15 



Course 7 Male   2.5 km  60 m  

    1 Sullivan, Aiden                                      96 YA SA        16:42 
    2 Kneebone, Jo                                            NONE SA      28:35 



Course 7 Groups 2.5 km  60 m  

    1 Childs + 1, Lachlan, Ethan M                            NONE SA      68:49 



Course 8 Male   1.7 km  40 m  

    1 Valladares, Justin                                      NONE SA      12:08 
    2 Zhao, Ethan                                             NONE SA      23:37 
    3 DeOliveria, Alexander                                   NONE SA      31:53 



Course 8 Groups 1.7 km  40 m  

    1 Nicholas, Mary +3                                       NONE SA      39:09