Cantara OY 12th October 2008Sunday 12/10/2008 Orienteering Results
   Pl Name                         YB Club                             Time 



M21A M35A  (7)            7.1 km  200 m   21 C    

    1 Uppill, Simon                87 OH SA                           52:39 
    2 Trewin, Blair                71 YV V                            58:39 
    3 Arthur, Bruce                74 MF V                            62:06 
    4 Russell, Jim                 61 BG V                            68:25 
    5 Merchant, Brett              87 TJ SA                          101:07 

      Kriesl, Robert               64 SE SA                             dnf 
      Williams, Warwick               BG V                              dns 



W21A  (4)                 5.8 km  160 m   16 C    

    1 Casanova, Susanne            76 WA SA                           53:41 
    2 Radford, Zoe                 83 MF V                            63:06 
    3 Casanova, Jenny              75 WA SA                           77:35 
    4 Round, Vanessa               87 TT SA                           86:53 



M-20A M45A  (13)          5.8 km  160 m   16 C    

    1 Merchant, Lee                53 TJ SA                           75:08 
    2 Barr, Neil                   55 BG V                            79:27 
    3 Cooper, Steve                63 YA SA                           80:29 
    4 Burt, Michael                58 RR A                            91:47 
    5 Nicolson, Dave               60 YA SA                           92:16 
    6 Scott, Andre                 60 TT SA                          104:03 
    7 McComb, Andrew               58 OH SA                          110:10 
    8 Colwell, Craig               57 OH SA                          118:47 
    9 McComb, Rory                 91 OH SA                          143:01 
   10 Diment, Trevor               61 TT SA                          183:21 

      Mogridge, Andrew             89 WA SA                              mp 
      Hazell, Phil                 60 TT SA                             dns 
      Keely, Bryan                    BG V                              dns 



W35A  (1)                 4.8 km  145 m   13 C    

    1 Flynn, Julie                 57 BG V                           121:18 



M-16A M21AS  (5)          4.8 km  145 m   13 C    

    1 Hillyard, Tyson              82 TJ SA                           74:35 
    2 Smith, Darrin                72 OH SA                          128:17 

      McComb, Bryn                 94 OH SA                             dnf 
      Dose, Riordan                92 TT SA                             dns 
      Hazell, Luke                 93 TT SA                             dns 



W-20A W21AS W45A  (9)     3.9 km  120 m   12 C    

    1 Nicolson, Shannon            89 YA SA                           67:51 
    2 Bell, Laura                  90 OH SA                          103:03 
    3 Gillis, Lauren               89 OH SA                          107:08 
    4 Colwell, Evelyn              58 OH SA                          132:23 
    5 Nicolson, Ruth               57 YA SA                          157:38 
    6 Diment, Erica                63 TT SA                          179:44 

      Rueter, Regina               59 WA SA                             dnf 
      Tomas, Fern                  80 WA SA                             dnf 
      Leuenberger, Margrit         58 OH SA                             dns 



M45+AS M55A M65A  (14)    3.9 km  120 m   12 C    

    1 Hoopmann, Paul               49 TJ SA                           55:12 
    2 Leuenberger, Heinz           52 OH SA                           63:11 
    3 Smith, Robert                46 TT SA                           83:03 
    4 Lyon, John                   37 TT SA                           86:52 
    5 Williams, John               43 TJ SA                           90:09 
    6 Tucker, Rob                  47 YA SA                           94:10 
    7 Arthur, Clive                48 TT SA                          105:21 
    8 Kreminski, Peter             41 WA SA                          113:44 
    9 Sankauskas, Al               51 OH SA                          140:35 

      Reeves, George               36 TT SA                             dnf 
      Bennett, Geoff               54 TT SA                             dnf 
      Hillyard, Robert             45 TJ SA                             dnf 
      Thompson, Ken                45 TT SA                             dnf 
      Fotheringham, Doug           53 YA SA                             dns 



W16A 45AS 55A 65A75A  (9) 3.0 km  95 m   12 C     

    1 McComb, Teri                 58 OH SA                           80:33 
    2 Bourne, Jennie               46 OH SA                          114:16 
    3 Sankauskas, Zita             53 OH SA                          126:34 

      Franklin, Christine          54 TJ SA                             dnf 
      Lyon, Jeffa                  33 TT SA                             dnf 
      Pahor, Fiorella              53 TT SA                             dnf 
      Radford, Alison              51 TT SA                             dnf 
      Hillyard, Jan                49 TJ SA                             dnf 
      Smith, Helen                 42 TT SA                             dnf 



M75A  (1)                 3.0 km  95 m   12 C     

      Larsson, Ron                 29 TT SA                             dns 



M-14A MOpenB MJunB  (2)   2.8 km  40 m   13 C     

    1 Valladares, Kingsley                                            67:40 

      Hazell, Henry                91 TT SA                             dns 



W-14A WOpenB WJunB  (2)   2.2 km  35 m   10 C     

    1 Dose, Robyn                  60 TT SA                           50:08 

      Smith, Melissa               76 OH SA                             dnf 



W-12A  (1)                1.6 km  20 m   15 C     

    1 Hill, Katie                     NONE SA                         16:39 



M-12A  (1)                1.6 km  20 m   15 C     

    1 Valladare, Justin                                               19:47 



Groups Course 8  (1)      1.6 km  20 m   15 C     

    1 Finch, Nicholas plus 1                                          69:03