Kersbrook Glades 9th Aug 2009Sun 9/08/2009 7:17 PM Orienteering Results
   Pl Name                       Club                             Time 



Course 1 Female  (2)      8.3 km  265 m   16 C    

    1 Casanova, Jenny            WA SA                           91:10 
    2 Sheldon, Anna              UG Q                            92:38 



Course 1 Male  (11)       8.3 km  265 m   16 C    

    1 Uppill, Simon              OH SA                           62:39 
    2 Dose, Riordan              TT SA                           77:00 
    3 Nieuwenhoven, John         TT SA                           82:41 
    4 Merchant, Brett            TJ SA                           92:23 
    5 Dose, Tom                  TT SA                           93:37 
    6 Cooper, Steve              YA SA                           94:24 
    7 McComb, Rory               OH SA                           95:47 
    8 Capp, Simon (Andy)         TJ SA                          115:22 
    9 Bos, Peter                 OH SA                          127:10 
   10 Dobson-Keefe, Nigel        YA SA                          141:34 

      Waterhouse, Harry          TJ SA                              mp 



Course 2 Female  (3)      6.6 km  212 m   14 C    

    1 Gillis, Lauren             OH SA                           86:01 
    2 Brown, Christine           EV T                            87:03 

      Tomas, Fern                WA SA                              mp 



Course 2 Male  (16)       6.6 km  212 m   14 C    

    1 Dose, Stephen              TT SA                           63:03 
    2 Hatley, Tim                BK V                            70:44 
    3 Uppill, Adrian             OH SA                           72:54 
    4 McComb, Andrew             OH SA                           76:48 
    5 Leuenberger, Heinz         OH SA                           84:46 
    6 Tucker, Rob                YA SA                           84:56 
    7 Hazell, Phil               TT SA                           85:05 
    8 Matthews, Richard          LO W                            85:29 
    9 Winn, Ian                  OH SA                           91:19 
   10 Colwell, Craig             OH SA                           97:37 
   11 Nicolson, Jason            YA SA                          101:22 
   12 Velaitis, Gerry            YA SA                          104:23 
   13 McComb, Bryn               OH SA                          107:48 
   14 Ashforth, Peter            WA SA                          109:45 

      


Course 3 Female  (6)      4.8 km  185 m   13 C    

    1 Uppill, Robin              OH SA                           73:21 
    2 Chamalaun, Michelle        OH SA                           85:19 
    3 Colwell, Evelyn            OH SA                           99:26 
    4 Nicolson, Ruth             YA SA                          149:51 
    5 Bennett, Rosalie           TT SA                          229:02 

      Mason-Fyfe, Stephanie      TT SA                              mp 



Course 3 Male  (22)       4.8 km  185 m   13 C    

    1 Lyon, Peter                BS A                            51:05 
    2 Smith, Robert              TT SA                           66:09 
    3 Hazell, Luke               TT SA                           68:54 
    4 Williams, John             TJ SA                           75:47 
    5 Tomas, Frank               WA SA                           77:29 
    6 Mason-Fyfe, Brett          TT SA                           82:28 
    7 Reeves, George             TT SA                           85:01 
    8 Arthur, Clive              TT SA                           85:18 
    9 Fisher, Ken                YA SA                           91:38 
   10 Cutten, Peter              WA SA                           96:48 
   11 English, Robin             WA SA                           97:31 
   12 Ramsay, Richard                                            98:41 
   13 Kreminski, Peter           WA SA                           99:45 
   14 Wheeler, Barry             TT SA                          101:37 
   15 Tilbrook, David            OH SA                          101:52 
   16 Harris, Garry              TJ SA                          102:37 
   17 Murphy, Kevin              TT SA                          118:52 
   18 Ekkelboom, Tony            TJ SA                          138:43 
   19 Cumpston, Bill             NONE SA                        178:10 

      Bennett, Geoff             TT SA                              mp 
      



Course 4 Female  (9)      3.0 km  110 m   9 C     

    1 Schofield, Julie           TT SA                           48:52 
    2 Upton, Rachael             WA SA                           56:28 
    3 Smith, Helen               TT SA                           64:29 
    4 Sankauskas, Zita           OH SA                           82:35 
    5 Kennedy, Jennifer          TT SA                           93:17 
    6 Northcote, Margaret        TT SA                           96:21 
    7 Pahor, Fiorella            TT SA                          153:15 



Course 4 Male  (8)        3.0 km  110 m   9 C     

    1 Hillyard, Tyson            TJ SA                           35:16 
    2 Rathjen, Tony              WA SA                           60:01 
    3 Young, Peter               TT SA                           60:51 
    4 de Olivera, Lazarus        TT SA                           64:24 
    5 Fyfe, Dean                 TT SA                           93:44 

      Fuller, James              NONE SA                            mp 
      


Course 4 Groups  (1)      3.0 km  110 m   9 C     

    1 Clark, Miguel +1           WA SA                           77:26 



Course 5 Female  (6)      3.7 km  130 m   14 C    

    1 Young, Sally               TT SA                           64:48 
    2 Fuller, Jane               NONE SA                         67:15 
    3 Fuller, Melanie            NONE SA                         68:30 
    4 Bament, Sue                OH SA                          102:01 
    5 Such, Carol                OH SA                          102:46 

      Bell, Laura R              YA SA                              mp 



Course 5 Male  (5)        3.7 km  130 m   14 C    

    1 Valladares, Kingsley       YA SA                           59:56 
    2 Valladares, Justin         YA SA                           62:12 
    3 Cooling, Marcus            NONE SA                         70:43 
    4 Andersen, Allan            WA SA                           80:00 
    5 Brooks, Michael                                           120:01 



Course 5 Groups  (3)      3.7 km  130 m   14 C    

    1 Ide & Halliday, Amy & Loui LI SA                           87:22 
    2 Kiss, Kalman +1            NONE SA                        162:20 
    3 Carter & Young, Sam & Paul NONE SA                        171:44 



Course 6 Female  (4)      3.0 km  95 m   11 C     

    1 Ashforth, Paula            WA SA                           77:12 
    2 Hillyard, Jan              TJ SA                          101:55 
    3 Valladares, Hayley         YA SA                          103:35 

     

Course 6 Male  (4)        3.0 km  95 m   11 C     

    1 Swiatrik, Adrian           NONE SA                         71:49 
    2 Law, David                 TT SA                           86:53 
    3 Hillyard, Robert           TJ SA                           98:40 
    4 de Olivera, Alexander      TT SA                          107:17 



Course 6 Groups  (5)      3.0 km  95 m   11 C     

    1 Bos, Raechel & Dani        OH SA                           90:01 
    2 Lepoidevin, Brendan & Amy  YA SA                          121:44 
    3 Colwell, Charmaine +1      OH SA                          134:25 
    4 Young, Cherie + 2          NONE SA                        144:54 

      Chapman, Toshika + 6       NONE SA                            mp 



Course 7 Female  (1)      2.5 km  90 m   12 C     

    1 Rinsewaldt, Helaina        NONE SA                         66:37 



Course 7 Groups  (3)      2.5 km  90 m   12 C     

    1 Vasquez, Julian + 2        NONE SA                         44:57 
    2 Birve, Jenny +1            NONE SA                         46:34 

    


Course 8 Female  (1)      2.4 km  65 m   11 C     

    1 Cooling, Harriet           NONE SA                         37:06 



Course 8 Groups  (2)      2.4 km  65 m   11 C     

    1 Penck, Ethan & Ana         YA SA                           31:41 
    2 Smith, Heather             U_TT SA                         99:56