Mt Pleasant 17th May 2009Sunday 17/05/2009 Orienteering Results
   Pl Name                       Club                             Time 



Course 1 Male  (6)        8.8 km  150 m   0 C     

    1 Dose, Tom                  TT SA                           66:26 
    2 Nicolson, Dave             YA SA                           71:37 
    3 Merchant, Brett            TJ SA                           76:11 
    4 Radford, Antony            TT SA                           80:12 
    5 Dobson-Keefe, Nigel        YA SA                           81:20 
    6 Soden, John                OH SA                           83:32 



Course 2 Male  (5)        7.6 km  110 m   0 C     

    1 Merchant, Lee              TJ SA                           54:23 
    2 Velaitis, Gerry            YA SA                           65:13 
    3 Capp, Simon "Andy"         TJ SA                           68:34 
    4 Rowberry, Greg             WA SA                           70:44 
    5 Leuenberger, Heinz         OH SA                           77:53 



Course 2 Female  (1)      7.6 km  110 m   0 C     

    1 Gillis, Lauren             OH SA                           62:14 



 Course 3 Male  (21)      5.6 km  100 m   0 C     

    1 Uppill, Adrian             OH SA                           41:04 
    2 Colwell, Craig             OH SA                           44:31 
    3 Smith, Robert              TT SA                           46:24 
    4 Tomas, Frank               WA SA                           48:52 
    5 Hazell, Luke               TT SA                           53:38 
    6 Arthur, Clive              TT SA                           55:45 
    7 Davill, Christopher        TJ SA                           56:39 
    8 McMurray, Doug             YA SA                           59:49 
    9 Ashforth, Peter            WA SA                           61:21 
   10 English, Francis           WA SA                           63:09 
   11 Kreminski, Peter           WA SA                           65:40 
   12 Tilbrook, David            OH SA                           66:00 
   13 Reeves, George             TT SA                           67:24 
   14 Cutten, Peter              WA SA                           68:01 
   15 Wheeler, Barry             TT SA                           72:20 
   16 Smith, Darrin              OH SA                           73:36 
   17 English, Robin             WA SA                           75:29 
   18 Turner, Marc               TJ SA                           79:14 
   19 Rathjen, Tony              TJ SA                           80:48 
   20 Bennett, Geoff             TT SA                           82:47 
   21 Catchpoole, Bill           YA SA                          103:26 



Course 3 Female  (7)      5.6 km  100 m   0 C     

    1 Uppill, Robin              OH SA                           50:45 
    2 Tomas, Fern                WA SA                           51:39 
    3 Such, Nicole               OH SA                           63:30 
    4 Colwell, Evelyn            OH SA                           70:25 
    5 Diment, Erica              TT SA                           76:11 
    6 Bennett, Rosalie           TT SA                           97:58 
    7 Nicolson, Ruth             YA SA                          101:42 



Course 4 Male  (13)       3.6 km  70 m   0 C      

    1 Mason-Fyfe, Brett          TT SA                           37:43 
    2 Diment, Trevor             TT SA                           37:57 
    3 Sankauskas, Al             OH SA                           39:02 
    4 Lane, Stuart               OH SA                           43:07 
    5 Cooling, Marcus            None SA                         44:29 
    6 Dose, Riordan              TT SA                           44:38 
    7 Dodd, Colin                OH SA                           45:57 
    8 Larsson, Ron               TT SA                           49:01 
    9 Thompson, Ken              TT SA                           52:16 
   10 Hillyard, Robert           TJ SA                           55:07 
   11 Murphy, Kevin              TT SA                           58:11 
   12 Fyfe, Dean                 TT SA                           66:31 
   13 Maddison, Aaron            OH SA                           69:25 



Course 4 Female  (11)     3.6 km  70 m   0 C      

    1 Mason-Fyfe, Helen          TT SA                           30:25 
    2 Mason-Fyfe, Stephanie      TT SA                           43:18 
    3 Hatcher, Rebecca           TJ SA                           46:33 
    4 Cooling, Anne              None SA                         47:37 
    5 Dose, Robyn                TT SA                           55:28 
    6 Rueter, Regina             WA SA                           57:08 
    7 Lyon, Jeffa                TT SA                           58:29 
    8 Strong, Carolyn            TT SA                           61:04 
    9 Sankauskas, Zita           OH SA                           61:05 
   10 Hillyard, Jan              TJ SA                           63:11 
   11 Cutten, Robyn              WA SA                           75:16 



Course 5 Male  (10)       3.8 km  70 m   0 C      

    1 Doddridge, Keith           YA SA                           45:04 
    2 Dobson-Keefe, Brodie       YA SA                           46:53 
    3 Sullivan, Aiden            YA SA                           50:32 
    4 Fuller, James              None SA                         52:50 
    5 Valladares, Kingsley       YA SA                           61:54 
    6 Whittaker, Robbie          TT SA                           65:11 
    7 de Olivera, Lazarus        TT SA                           71:13 
    8 Dodsworth, Ashley          YA SA                           79:41 
    9 Mason-Fyfe, Christopher    TT SA                           91:18 

      Valladares, Justin         YA SA                            4 controls



Course 5 Female  (5)      3.8 km  70 m   0 C      

    1 Dodsworth, Jill            YA SA                           50:41 
    2 Bament, Sue                OH SA                           66:29 
    3 Whittaker, Alison          TT SA                           97:18 
    4 Hussey, Nicole             None SA                        105:13 
    5 Such, Carol                OH SA                          138:41 



Course 5 Group  (2)       3.8 km  70 m   0 C      

    1 Chapman, Toshika           None SA                         99:17 
    2 Shanahan, Hanna & Chris    None SA                        110:42 



Course 6 Male  (5)        2.9 km  40 m   0 C      

    1 Wiiliams, Nick             None SA                         50:00 
    2 Birrane, Cameron           None SA                         54:52 
    3 Birrane, Jordan            None SA                         56:39 
    4 Law, David                 TT SA                           63:52 
    5 de Olivera, Alexander      TT SA                          100:28 



Course 6 Female  (8)      2.9 km  40 m   0 C      

    1 Sprod, Olivia              None SA                         37:26 
    2 Fuller, Melanie            None SA                         40:09 
    3 Fuller, Jane               None SA                         43:12 
    4 Hill, Katie                TJ SA                           45:38 
    5 Wearn, Lauren              None SA                         50:35 
    6 Valladares, Hayley         YA SA                           53:33 
    7 Nolan, Ann                 TJ SA                           54:55 
    8 Bell, Laura R              YA SA                           72:09 



Course 6 Group  (2)       2.9 km  40 m   0 C      

    1 Chapman/Hussey, Hayley/Ele OH SA                           80:45 
    2 Knox, James                None SA                         93:23 



Course 7 Group  (1)       2.2 km  35 m   0 C      

    1 Cooling, Harriet, Tom & M  None SA                         38:03 



Course 8 Female  (1)      1.6 km  30 m   0 C      

    1 Brennan, Emma              YA SA                           17:53