Simmonds Hill 28th July 2009Sun 28/06/2009 5:46 PM Results
   Pl Name                       Club                             Time 
Courses 2 - 4 Sledge timed leg in brackets. Same distance for all courses



Course 2 Female  (1)      7.0 km  290 m   2 C     

    1 Gillis, Lauren             OH SA                           73:54 (2:53)



Course 2 Male  (8)        7.0 km  290 m   2 C     

    1 Jorgensen, Henrik          NONE SA                         48:16 (2:31)
    2 Dose, Riordan              TT SA                           54:40 (2:32)
    3 Dose, Wes                  TT SA                           56:29 (2:37)
    4 Dose, Stephen              TT SA                           58:01 (3:21}
    5 Dose, Tom                  TT SA                           65:47 (2:37)
    6 Bos, Peter                 OH SA                           86:40 (4:02)
    7 Capp, Simon 'Andy'         TJ SA                           89:16 (8:34)

      Allen, Benjamin            OH SA                              mp 



Course 2 Groups  (1)      7.0 km  290 m   2 C     

    1 Scrivener, Cameron+Paul    NONE SA                        121:18 (14:18)



Course 3 Female  (1)      5.4 km  180 m   2 C     

    1 Potter, Angela             TT SA                           83:56 (6:49)



Course 3 Male  (6)        5.4 km  180 m   2 C     

    1 Nieuwenhoven, John         TT SA                           41:31 (3:40)
    2 Scott, Andre               TT SA                           59:36 (3:34)
    3 Tomas, Frank               WA SA                           61:02 (4:40)
    4 Radford, Antony            TT SA                           65:18 (3:04)
    5 Ashforth, Peter            WA SA                           67:05 (5:30)
    6 Fisher, Ken                YA SA                           76:12 (5:35)



Course 4 Female  (6)      4.1 km  130 m   2 C     

    1 Mason-Fyfe, Helen          TT SA                           43:08 (3:14)
    2 Radford, Alison            TT SA                           43:14 (4:54)
    3 Diment, Erica              TT SA                           62:32 (6:40)
    4 Rueter, Regina             WA SA                           63:15 (5:47)
    5 Bennett, Rosalie           TT SA                           82:07 (6:29)
    6 Cutten, Robyn              WA SA                          137:20 (11:06)



Course 4 Male  (16)       4.1 km  130 m   2 C     

    1 Smith, Robert              TT SA                           35:11 (4:41)
    2 Hazell, Luke               TT SA                           38:17 (4:22)
    3 Arthur, Clive              TT SA                           45:35 (5:07)
    4 McMurray, Doug             YA SA                           46:03 (6:38)
    5 Diment, Trevor             TT SA                           47:08 (4:23)
    6 Reeves, George             TT SA                           47:14 (5:18)
    7 Lyon, John                 TT SA                           51:21 (8:53)
    8 Hazell, Phil               TT SA                           53:19 (7:51)
    9 Harris, Garry              TJ SA                           53:44 (4:01)
   10 Hollamby, Gil              TT SA                           62:27 (8:02)
   11 Cutten, Peter              WA SA                           66:57 (8:29)
   12 Catchpoole, Bill           YA SA                           75:27 (7:52)
   13 Ekkelboom, Tony            TJ SA                           81:57 (6:50)
   14 Andersen, Allan            WA SA                           83:15 (8:12)
   15 Roush, Ali                 NONE SA                         85:56 (9:26)
   16 Young, Peter               NONE SA                         90:53 (5:36)



Course 5 Female  (4)      2.9 km  29 m   1 C      

    1 Smith, Helen               TT SA                           50:01 
    2 Dose, Robyn                TT SA                           58:30 
    3 Lyon, Jeffa                TT SA                           70:47 
    4 Harris, Rae                WA SA                           93:56 



Course 5 Male  (1)        2.9 km  29 m   1 C      

    1 Smith, Ian                 TT SA                          133:11 



Course 6 Female  (4)      3.7 km  85 m   1 C      

    1 Pedersen, Grethe           NONE SA                         40:28 
    2 Young, Sally               TT SA                           54:10 
    3 Such, Carol                OH SA                           83:09 
    4 Fuller, Melanie            NONE SA                        116:50 



Course 6 Male  (3)        3.7 km  85 m   1 C      

    1 Fuller, James              NONE SA                         51:30 
    2 Peoliveira, Lazarus        TT SA                           71:11 
    3 Lazic, Peter               NONE SA                         82:05 



Course 7 Female  (3)      3.0 km  75 m   0 C      

    1 Ashforth, Paula            WA SA                           49:50 
    2 Fisher, Pat                YA SA                           68:00 
    3 McUdden, Staci             NONE SA                         78:37 



Course 7 Male  (1)        3.0 km  75 m   0 C      

    1 Knox, James                NONE SA                         77:00 



Course 7 Groups  (3)      3.0 km  75 m   0 C      

    1 Wells/Thomas               NONE SA                         54:40 
    2 Law, David                 TT SA                           70:01 
    3 Carter/Young, Sam/Paul     NONE SA                        109:23 



Course 8 Female  (1)      1.6 km  40 m   0 C      

    1 Wood, Lisa                 NONE SA                         18:03 



Course 8 Groups  (2)      1.6 km  40 m   0 C      

    1 Carter/Young, Sam/Paul     NONE SA                         32:10 
    2 Smith, Caleb & Dad         OH SA                           55:10