Bundy 2009Sunday 31/05/09 17:45 Orienteering Results
   Pl    YB     Name                       Club                             Time 



1M  (6)         Course 1 Male  

    1    87     Simon Uppill               OH SA                           50:47 
    2    81     John Nieuwenhoven          TT SA                           66:55 
    3    63     Steve Cooper               YA SA                           76:59 
    4    91     Rory McComb                OH SA                           77:24 
    5    90     Tom Dose                   TT SA                           81:30 
    6    60     Dave Nicolson              YA SA                           92:03 



2F  (4)         Course 2 Femal 

    1           Bridget Anderson                                           58:28 
    2    89     Lauren Gillis              OH SA                           84:57 
    3    58     Evelyn Colwell             OH SA                           96:42 
    4    64     Angela Potter              TJ SA                          122:04 



2M  (11)        Course 2 Male  

    1    58     Andrew McComb              OH SA                           54:37 
    2    94     Bryn McComb                OH SA                           57:13 
    3    49     Paul Hoopmann              TJ SA                           62:30 
    4    60     Phil Hazell                TT SA                           63:30 
    5    92     Riordan Dose               TT SA                           66:15 
    6    93     Luke Hazell                TT SA                           74:23 
    7    55     Simon 'Andy' Capp          TJ SA                           75:02 
    8    48     Antony Radford             TT SA                           78:45 
    9           Ben Allen                                                  83:54 
   10    63     Nigel Dobson-Keefe         U_YA SA                         84:49 
   11    57     Craig Colwell              OH SA                           91:35 



3F  (9)         Course 3 Femal 

    1    92     Helen Mason-Fyfe           TT SA                           48:13 
    2    54     Robin Uppill               OH SA                           49:06 
    3    80     Fern Tomas                 WA SA                           53:56 
    4    51     Alison Radford             TT SA                           56:07 
    5    91     Stephanie Mason-Fyfe       TT SA                           57:27 
    6    63     Erica Diment               TT SA                           67:09 
    7    59     Regina Rueter              WA SA                           75:02 
    8           Alison Bayfield                                            85:50 
    9    56     Rosalie Bennett            TT SA                           88:21 



3M  (22)        Course 3 Male  

    1    85     Troy Merchant              TJ SA                           35:57 
    2    53     Lee Merchant               TJ SA                           40:30 
    3    50     Adrian Uppill              OH SA                           42:43 
    4    82     Tyson Hillyard             TJ SA                           43:43 
    5    41     Frank Tomas                WA SA                           46:20 
    6    86     Andrew Slattery            TT SA                           46:32 
    7    52     Heinz Leuenberger          OH SA                           47:45 
    8    51     Phil Stoeckel              WA SA                           56:13 
    9    52     Peter Ashforth             WA SA                           57:14 
   10    84     Francis English            U_WA SA                         57:51 
   11    61     Trevor Diment              TT SA                           59:18 
   12    46     Doug McMurray              YA SA                           60:08 
   13    51     Al Sankauskas              OH SA                           60:59 
   14    45     David Tilbrook             OH SA                           63:01 
   15    45     Ken Thompson               TT SA                           67:00 
   16    41     Peter Kreminski            WA SA                           67:57 
   17    36     George Reeves              TT SA                           69:14 
   18    52     Robin English              U_WA SA                         74:30 
   19    48     Barry Wheeler              TT SA                           76:57 
   20    28     Bill Catchpoole            YA SA                           82:42 
   21    46     Marc Turner                TJ SA                           95:14 
   22    45     Robert Hillyard            TJ SA                          123:03 



3G  (1)         Course 3 Group 

    1    79     Julie & Sjaan Schofield &  U_TT SA                         75:47 



4F  (14)        Course 4 Femal 

    1    79     Claire Davill              TJ SA                           35:14 
    2           Anne Cooling                                               45:43 
    3    42     Helen Smith                TT SA                           46:49 
    4    83     Rebecca Hatcher            TJ SA                           47:24 
    5    56     Carolyn Strong             TT SA                           57:44 
    6    58     Teri McComb                OH SA                           58:24 
    7    57     Ruth Nicolson              YA SA                           58:40 
    8    60     Robyn Dose                 TT SA                           59:32 
    9    53     Fiorella Pahor             U_TT SA                         65:51 
   10    37     Robyn Cutten               WA SA                           72:22 
   11    53     Zita Sankauskas            OH SA                           77:00 
   12    49     Jan Hillyard               TJ SA                           78:14 
   13    44     Ann Nolan                  TJ SA                           81:37 

         33     Jeffa Lyon                 TT SA                             dnf 



4M  (10)        Course 4 Male  

    1    37     John Lyon                  TT SA                           32:34 
    2    52     Garry Harris               TJ SA                           38:28 
    3    75     Aaron Maddison             OH SA                           38:33 
    4    49     Colin Dodd                 OH SA                           41:08 
    5    37     Peter Cutten               WA SA                           43:27 
    6    53     Doug Fotheringham          YA SA                           45:44 
    7    48     Kevin Murphy               TT SA                           50:19 
    8    54     Geoff Bennett              TT SA                           50:30 
    9           Peter Young                NONE SA                         75:55 
   10    50     Harry Waterhouse           TJ SA                           79:46 



5F  (6)         Course 5 Femal 

    1    48     Jill Dodsworth             YA SA                           49:42 
    2    52     Sue Merchant               TJ SA                           60:30 
    3    40     Tony Rathjen               U_WA SA                         73:00 
    4           Ali Roush                  TJ SA                           73:54 
    5    50     Sue Bament                 OH SA                           76:11 
    6           Jessie Showell                                             90:48 



5M  (12)        Course 5 Male  

    1           Justin Valladares          YA SA                           38:09 
    2    96     Keith Doddridge            YA SA                           39:17 
    3    96     Aiden Sullivan             YA SA                           39:47 
    4    46     Robert Smith               TT SA                           43:17 
    5    95     Lazarus de Olivera         TT SA                           44:12 
    6           James Fuller                                               44:13 
    7           Robbie Whittaker                                           45:23 
    8           Kingsley Valladares                                        45:25 
    9    95     Brodie Dobson-Keefe        U_YA SA                         46:34 
   10           Mike Gibbard               NONE SA                         68:53 
   11    48     Ashley Dodsworth           YA SA                           78:21 
   12    95     Christopher Mason-Fyfe     TT SA                           81:40 



5G  (1)         Course 5 Group 

    1           Nick Williams              U_TJ SA                         61:47 



6F  (9)         Course 6 Femal 

    1           Melanie Fuller                                             39:45 
    2           Evie Allcroft              NONE SA                         39:51 
    3           Jane Fuller                                                45:11 
    4           Katie Hill                                                 46:47 
    5           Sally Young                NONE SA                         55:19 
    6           Allison Whittaker                                          56:08 
    7           Staci McCudden                                             60:51 
    8           Lauren Wearne                                              67:53 
    9    27     Rae Harris                 U_WA SA                         87:18 



6M  (3)         Course 6 Male  

    1           Peter Allcroft             NONE SA                         41:36 
    2           Loyd Ings                                                  59:16 
    3           James Knox                 NONE SA                        116:04 



7F  (1)         Course 7 Femal 

    1           Cheryl Bevelander          TJ SA                           59:33 



7M  (2)         Course 7 Male  

    1    63     David Law                  TT SA                           58:19 
    2           Marcus Cooling                                             60:24 



8M  (1)         Course 8 Male  

    1    98     Alexander de Olivera       TT SA                           32:09